Masáž šíje a zad
Již ve starověku člověk poznal, že masáž je velmi účinným prostředkem k léčení a odstranění únavy. Nejstarší písemné zprávy o masáži jsou známy z Egypta asi 5 000 let př. n. l. Masáž působí na tělěsný a duševní stav člověka velmi kladně.
Uvoňující masáž má vliv i na psychiku. Při masáži využívám různé druhy energií, které uvolňují tělo ještě více do hloubky, posilují se toky meridiánů a energetických drah v těle, které jsou naší nezbytnou součástí.
Účinky uvolňující masáže
Zlepšují se podmínky pro svalovou a kloubní činnost (zvyšování nebo udržování jejich pohyblivosti).
Zlepšuje se vstřebávání otoků, krevních výronů, výpotků atd.
Působí především na povrchu těla, dochází k odstranění povrchních zrohovatělých buněk pokožky, a tím se uvolňují póry - vývody potních a mazových žlázek.
Podstatně se zvyšuje výživa kožních buněk a zlepšuje jejich činnost.
Podporuje návrat okysličené krve, která odevzdala veškeré živiny zpět směrem k srdci, kde se opět okysličuje a nabírá látky, které jsou potřeba pro výživu celého organismu.
Uvolňující masáž urychluje odstranění pocitu únavy.
Při masáži se v těle aktivují chemické látky, které mají schopnost rozšiřovat povrchové vlásečnice, jež jsou uloženy pod kůží, zlepší se prokrvení kůže a podkoží, čímž dojde ke zvýšení přísunu kyslíku do žilního systému. Zvýšením prokrvením se zlepšuje energetická bilance svalových buněk, dochází k rychlešímu zotavení svalů po zátěži, zlepší se svalová výkonnost, urychluje se regenerace. Zlepšení krevního oběhu má vliv na celý organismus, mozkem počínaje a ledvinami konče.
Uvolňující masáží můžeme ovlivnit i oblasti, které nemají s místem postiženého nic společného, např. uvolněním hlavního kloubu palce na nohou odblokujeme krční páteř. Uvolněním hlavního kloubu malíku zmírníme bolest v rameni atd.
Kontraindikace
Ihned po jídle, vhodná 1 - 2 hodiny po jídle
Při onemocnění jako teplota, infekce, záněty
Při chorobách vnitřních - kornatění tepen, osteoporóze
Při těhotenství a první 2 měsíce po porodu
Při zdravotních problémech v oblasti břicha - při žlučníkových kamenech, zánětu žlučníku, slepého střeva, při průjmech, při kýle, při nádorovém onemocnění
Závažnější krvácivé stavy - leukémie apod.
Opilost, stav pod vlivem drog
Kožní choroby, hnisavé nebo plísňové onemopcnění, čerstvé spáleniny, opařeniny, místa po ozáření
V místech zanícených kloubů, zánětlivých otoků, křečových žil, zlomenin, výronů atd.